Efektywne mycie podłóg

Na pewnym etapie życia zaczynamy doceniać porządek we własnym domu. Nawet osoby, które niegdyś wyróżniały się raczej bałaganiarstwem, mimo że wciąż nie są dobre w organizacji przestrzeni, zaczynają dbać o czystość dużo bardziej niż kiedyś. Ja także przeszłam przez ten etap, od niesamowitego chaosu i ton kurzu, jakimi otaczałam się za czasów życia studenckiego, po ład i harmonię, jaka towarzyszy mi dzisiaj. Cieszę się z tego, że już nie żyję w bałaganie, ale droga do tego, żeby wykształcić w sobie pewne nawyki i odkryć najlepsze dla siebie metody była długa.

Gdy zaczynałam odkrywać tajniki sprzątania zorientowałam się, jak wspaniałym narzędziem jest mop płaski. Wcześniej, kiedy myłam podłogi, nigdy nie chciało mi się wyciągać z szafy wiadra, ścierki, nalewać pływu, wyciskać. Wolałam wziąć do ręki gąbkę lub szmatkę, nalać do miski z wodą trochę detergentu czyszczącego i szybko umyć na kolanach podłogę. Wydawało mi się, że myjąc podłogę mopem nie potrafię jej tak dobrze doczyścić, jedynie chlapię wodą naokoło i nic z całego sprzątania nie wynika. Jednak moja mama, kiedy tylko zauważyła, że jej jedyna córka zaczyna odkrywać, jak to jest żyć w czystej przestrzeni, z zachwytem zrobiła rozeznanie, przejrzała chyba wszystkie mopy płaskie dostępne na rynku i kupiła mi jeden z nich. To całkowicie zmieniło moje podejście do mycia podłóg.

Mop płaski umożliwił mi dokładne dotarcie do wszystkich przestrzeni, jakie chciałam umyć. Jednocześnie czułam, że mogę przykładając niewiele siły doczyścić absolutnie każdą plamę. Płukanie końcówki było bardzo proste, a podłogi ostatecznie lśniły czystością. Nie mogłam uwierzyć, że zwykłe sprzątanie może dać tyle satysfakcji. I jaką przyjemność sprawiało później chodzenie po czystej podłodze, kiedy całe mieszkanie przepięknie pachnie płynem kwiatowym! Wcześniej zdecydowanie tego nie doceniałam.

Obecnie z mężem dzielimy się obowiązkami domowymi po równo. Zawsze sprzątamy razem i sprawia nam to dużo radości. Podłogi jednak myję zawsze ja, bo to zajęcie mnie relaksuje i jest moim ulubionym elementem sprzątania całego mieszkania.

Więcej dowiesz się na: https://euro-mop.pl/pl/mopy-do-mycia-podlog_mopy-plaskie