Kurtka narciarska – czym się kierować?

Jazda na nartach to wymagający sport ze względu na konieczność zaopatrzenia się w niezbędne akcesoria do jazdy. Jednym z nich jest kurtka narciarska, która niesamowicie wpływa na nasz komfort jazdy. Obecnie na rynku możemy dostrzec duży wybór tego typu produktów, ale przed zakupem warto sprecyzować odpowiednie parametry, które ma posiadać nasza idealna kurtka na narty. 

Główne cechy kurtki narciarskiej

Bardzo ważnymi cechami takich kurtek są wodoszczelność oraz system wentylacji, które przy wysokim poziomie ochrony pomagają nam w przypadku ciężkich warunków atmosferycznych. Warto mieć ten aspekt na uwadze przy podejmowaniu decyzji. Kolejnym elementem, który powinno się uwzględnić, jest pas śniegowy. Wysokiej jakości kurtki narciarskie posiadają ten element, ponieważ stanowi on doskonałą ochronę przed śniegiem. Dzięki temu wewnętrzne warstwy ubrań znajdujące się pod kurtką pozostają suche. Odpowiedni system regulacji rękawów czy też samej objętości kurtki stanowi ważny aspekt, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie dopasowywać sobie te części do naszych indywidualnych potrzeb oraz mieć większą kontrolę nad ruchami i tym samym uniknąć przedostania się śniegu do naszej kurtki. Jak dobrze wiadomo, podczas jazdy na nartach nierzadko występują srogie oraz mroźne warunki pogodowe, dlatego ważne jest, aby pamiętać o odpowiedniej warstwie grzewczej w kurtce, najlepiej o właściwościach termoizolacyjnych, które sprawią, że będziemy czuć ciepło na dłużej. 

Najpopularniejsze dodatki do kurtki na narty

Oprócz tego warto pamiętać o dodatkach, takich jak funkcjonalne kieszenie czy elementy odblaskowe, czy kaptur. Na przykład specjalna kieszeń na smartfona czy zabezpieczona kieszeń na dokumenty może nam bardzo ułatwić sprawę podczas niektórych wypraw stokowych. Należy również pamiętać o odblaskach, które posiadają kluczową rolę w zapewnieniu nam bezpiecznej pozycji podczas jazdy, zwłaszcza gdy czynniki atmosferyczne nie są zbyt pewne. Wiele osób, szczególnie początkujących nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia kaptura. Jest on bardzo ważny, ponieważ chroni nas przed wiatrem. Stanowi on bazową ochronę karku oraz szyi podczas jazdy. Wyruszając na narty, niczego nie możemy być pewni, dlatego warto brać pod uwagę każdą sytuację, która może mieć miejsce.

Sprawdź nasz szeroki asortyment kurtek i znajdź coś dla siebie – https://skiracecenter.pl/34-kurtki-narciarskie