Relaks na Kubie

Jeżeli jest na świecie miejsce, gdzie zatrzymał się czas, a gorące powietrze rozgrzewa do czerwoności nie tylko ciało, ale również duszę porywając turystę w wir bogatych kolorystycznie ulic urokliwych miast to jest to właśnie Kuba.

Najlepszy termin wyjazdu

Wybierając się na Kubę nie ma właściwie znaczenia, który miesiąc się wybierze. Cały rok wyspa obfituje w idealną, wysoką temperaturę i te same kubańskie klimaty, które rok rocznie przyciągają ludzi z całego świata. Czas można jednak podzielić na porę suchą i deszczową.

Pora deszczowa rozpoczyna się w kwietniu i trwa do października. Podczas tych miesięcy można spodziewać się codziennych wieczornych ulew, które jednak zwykle nie trwają dłużej niż pół godziny. Temperatura oscyluje wtedy w granicach od 27 do aż 35 stopni. W porze deszczowej wycieczki Kuba cieszą się przyjazdami turystów nastawionych na wypoczynek na plaży i leniwy relaks.

Pora sucha to pozostałe miesiące w roku, kiedy nie trzeba spodziewać się nagłych deszczów, ale temperatura jest też znacznie niska i osiąga w dzień maksymalnie do 26 stopni, a w nocy około 20, może 22 stopnie. W porze suchej najlepiej jest wybrać się na zwiedzanie miast lub inny aktywny wypoczynek, w którym nie przeszkodzi zbyt wysoka temperatura i ciężkie, wilgotne powietrze.

Jeżeli celem wyjazdu ma być aktywny lub leniwy wypoczynek pod bezchmurnym, błękitnym niebem to Kuba jest strzałem w dziesiątkę. Leżąc na przyjemnie ciepłym piasku można się zrelaksować i odżyć na tyle, aby wrócić do kraju będąc zadowolonym z życia człowiekiem.

Ofertę wartą uwagi znajdziesz na: https://feelthetravel.pl/kierunki/kuba/